|
Judge: Ms Shaneen Bendixen (Q) - All Groups and General Specials
Total Entry = 153
BEST IN SHOW AND AUSTRALIAN BRED IN SHOW
GRD CH TAMSALA SILKN DANDY
Smith's Basenji
RUNNER UP IN SHOW AND OPEN IN SHOW
CH PUSHKACAIRR XTRACOPY
Munro's German Shorthaired Pointer
BABY PUPPY IN SHOW
BAYLOCK IRISH COFFEE
White's Jack Russell Terrier
MINOR PUPPY IN SHOW
WLKABOUT BURNING LOVE
White's Australian Shepherd
PUPPY IN SHOW
STEVOBLUE TERRATORIAN
White's Stumpy Tail Cattle Dog
JUNIOR IN SHOW
ALDYSON MOOD MUSIC
Banks and Bradley's Border Collie
INTERMEDIATE IN SHOW
IMATOFF LIKE A DEMON
Scott's Pug
NORTHERN TERRITORY BRED IN SHOW
CH COROFINN BUSTOPHER JONES
Russell's Schnauzer (Miniature)
AUSTRALIAN BRED IN SHOW (as per BIS)
GRD CH TAMSALA SILKN DANDY
Smith's Basenji
OPEN IN SHOW (as per RUBIS)
CH PUSHKACAIRR XTRACOPY
Munro's German Shorthaired Pointer
BEST IN GROUP 1 |
RUNNER UP IN GROUP 1 |
IMATOFF LIKE A DEMON |
CH CHEVALIER ENDEAVOUR |
Scott's Pug |
Munro's Cavalier King Charles Spaniel |
BEST IN GROUP 2 |
RUNNER UP IN GROUP 2 |
INVERBRAE FREDDIE HILL |
CH HARTLOW JUST CAUSE |
Irlam's Jack Russell Terrier |
Lew-Fatt's Staffordshire Bull Terrier |
BEST IN GROUP 3 |
RUNNER UP IN GROUP 3 |
CH PUSHKACAIRR XTRACOPY |
DYKINTA EVREADY |
Munro's German Shorthaired Pointer |
Denholm's Golden Retriever |
BEST IN GROUP 4 |
RUNNER UP IN GROUP 4 |
GRD CH TAMSALA SILKN DANDY |
CH DELCO HEARSAY |
Smith's Basenji |
Lew-Fatt's Whippet |
BEST IN GROUP 5 |
RUNNER UP IN GROUP 5 |
STEVOBLUE TERRATORIAN |
ALDYSON MOOD MUSIC |
White's Stumpy Tail Cattle Dog |
Banks and Bradley's Border Collie |
BEST IN GROUP 6 |
RUNNER UP IN GROUP 6 |
CH COROFINN BUSTOPHER JONES |
CH KORTMAR JUST HOLLY |
Russell's Schnauzer (Miniature) |
Leeson's Alaskan Malamute |
BEST IN GROUP 7 |
RUNNER UP IN GROUP 7 |
JENUIN EXCUSE ME MISTER |
CH TCHARKULDU JOU LIN |
Peck, Bull and Peck's Poodle (Miniature) |
Van Der Horst's Shar Pei |
CHILD HANDLERS - PAL QUALIFYING HEATS
Judge: Ms S Bendixen (Q)
JUNIORS |
SENIORS |
1 Rochell Watts (Rottweiler) | 1 Naomi Jeffs (Dobermann) |
2 Melissa Little | 2 Meghann Ripper |
3 Johnathon Munro |
|
Back to 2000 Exhibitions/Results Page