|
Judge: Mr David Fifield (NZ) - All Groups and General Specials
Total Entry = 355
BEST IN SHOW AND OPEN IN SHOW
GRD CH AUSLANDER DARK JESTER
Eschbach and Seary's Dobermann
RUNNER UP IN SHOW (also from the Open Class)
CH PUSHKACAIRR XTRACOPY
Munro's German Shorthaired Pointer
BABY PUPPY IN SHOW
BEAUCLIFF SCIPPY TOO
Lew-Fatt's Pomeranian
MINOR PUPPY IN SHOW
CLOVELLY FAME N FORTUNE
Carr's Borzoi
PUPPY IN SHOW
DIVANI ETERNAL FLAME
Tennyenhuis' Weimaraner
JUNIOR IN SHOW
INVERBRAE FREDDIE HILL
Irlam's Jack Russell Terrier
INTERMEDIATE IN SHOW
CH BUSHMAN FIRE CRACKER
Knowles, Kennon and Wray's Flat Coated Retriever
NORTHERN TERRITORY BRED IN SHOW
CH GOLDFEVER SHEPHERD MOON
Christophersen's Shetland Sheepdog
AUSTRALIAN BRED IN SHOW
CH TORNADOBE MORNING GLORY
Bourne and Irlam's Dobermann
OPEN IN SHOW (as per BIS)
GRD CH AUSLANDER DARK JESTER
Eschbach and Seary's Dobermann
BEST IN GROUP 1 |
RUNNER UP IN GROUP 1 |
CH CHEVALIER ENDEAVOUR |
NWY/SWE CH HIGHROADS DESIGN |
Munro's Cavalier King Charles Spaniel |
Connell's Cavalier King Charles Spaniel |
BEST IN GROUP 2 |
RUNNER UP IN GROUP 2 |
INVERBRAE LANCASTER |
CH HARTLOW JUST CAUSE |
Foster's Jack Russell Terrier |
Lew-Fatt's Staffordshire Bull Terrier |
BEST IN GROUP 3 |
RUNNER UP IN GROUP 3 |
CH PUSHKACAIRR XTRACOPY |
CH BUSHMAN FIRE CRACKER |
Munro's German Shorthaired Pointer |
Knowles, Kennon and Wray's Flat Coated Retriever |
BEST IN GROUP 4 |
RUNNER UP IN GROUP 4 |
GRD CH ENGERM EAT YA HEART OUT |
CH ABOUKIR HIGH INTEREST |
Lew-Fatt's Beagle |
Sherwood's Afghan Hound |
BEST IN GROUP 5 |
RUNNER UP IN GROUP 5 |
CH GOLDFEVER SHEPHERD MOON |
CH TAGETARL MERCURY RISING |
Christophersen's Shetland Sheepdog |
Beckett's Australian Cattle Dog |
BEST IN GROUP 6 |
RUNNER UP IN GROUP 6 |
GRD CH AUSLANDER DARK JESTER |
CH TORNADOBE RUBY TUESDAY CD |
Eschbach and Seary's Dobermann |
Bourne and Irlam's Dobermann |
BEST IN GROUP 7 |
RUNNER UP IN GROUP 7 |
CH GEMCOURT DAME KIRI |
KACHINKA CORVETTE QT |
Wedgewood's Dalmatian |
Prouse's Shih Tzu |
CHILD HANDLERS - PAL STATE FINAL
Judge: Mr D Fifield (NZ)
JUNIORS |
SENIORS |
1 Jonathon Munro (Cavalier King Charles Spaniel/Whippet) |
1 Amie White |
2 Rochell Watts (Dobermann/Boston Terrier) |
2 Ashley Smith |
3 Melissa Little (Australian Shepherd/Jack Russell Terrier |
3 Meghann Ripper |
Back to NACA Front Page | Back to 2000 Exhibitions/Results Page