|
Judge: Mr David White (Q) - All Groups and General Specials
Total Entry = 149
BEST IN SHOW AND OPEN IN SHOW
CH TAGETARL STUMPY SUNRISE
Beckett's Stumpy Tail Cattle Dog
RUNNER UP IN SHOW AND INTERNEDIATE IN SHOW
CH GLENDALIN TURUKO SAN
Lane's Shiba Inu
BABY PUPPY IN SHOW
HONG CHAU BRONZE EDITION
Turner's Chow Chow
MINOR PUPPY IN SHOW
MINDAL TREASURE TO ATEE
Doyle's Miniature Pinscher
PUPPY IN SHOW
TAGETARL SMOKE N MIRRORS
Beckett's Australian Cattle Dog
JUNIOR IN SHOW
REICHUND EMILY
Munro's German Shorthaired Pointer
INTERMEDIATE IN SHOW (as per RUBIS)
CH GLENDALIN TURUKO SAN
Lane's Shiba Inu
NORTHERN TERRITORY BRED IN SHOW
CH CYCLADES CHAMPS ELYSEES
Purich's Dachshund (Miniature Smooth Haired)
AUSTRALIAN BRED IN SHOW
CH AVOKAH BROWN VELVET
Robb's Labrador Retrievere
OPEN IN SHOW (as per BIS)
CH TAGETARL STUMPY SUNRISE
Beckett's Stumpy Tail Cattle Dog
BEST IN GROUP 1 |
RUNNER UP IN GROUP 1 |
MINDAL TREASURE TO ATEE |
COLINARRA WHITE TIGER |
Doyle's Miniature Pinscher |
Drummond's Papillon |
BEST IN GROUP 2 |
RUNNER UP IN GROUP 2 |
SANDIMORN VODKAON THEROX |
LANGSTAFF ZEBEDIAH |
Hammett's Lakeland Terrier |
Clark's Staffordshire Bull Terrier |
BEST IN GROUP 3 |
RUNNER UP IN GROUP 3 |
TEALPOINT DAYBREAK |
CH TAMMAHI TOWN N COUNTRY |
Munro's German Shorthaired Pointer |
Chalmer's Cocker Spaniel (American) |
BEST IN GROUP 4 |
RUNNER UP IN GROUP 4 |
CH BREEKAMA WICKED WARRIOR |
CH LAKSHMI'S HIGH COMMAND |
Brown's Pharaoh Hound |
Watt's Afghan Hound |
BEST IN GROUP 5 |
RUNNER UP IN GROUP 5 |
CH TAGETARL STUMPY SUNRISE |
CH TAGETARL STUMPY SUNLOVER |
Beckett's Stumpy Tail Cattle Dog |
Beckett's Stumpy Tail Cattle Dog |
BEST IN GROUP 6 |
RUNNER UP IN GROUP 6 |
CH GLENDALIN TURUKO SAN |
CH AKITAHAVEN FORGET ME NOT |
Lane's Shiba Inu |
Cann's Akita |
BEST IN GROUP 7 |
RUNNER UP IN GROUP 7 |
DREAMBEAR THUNDERSTORM |
CH SUMMERDALE THE MAESTRO |
Walsh's Great Dane |
Attenborough's Boston Terrier |
CHILD HANDLERS - PAL QUALIFYING HEAT
Judge:
JUNIORS |
SENIORS |
1 Ben White | 1 Dannielle Munro |
2 Chris White |
|
|